OYT

OYT on:

MC Busta – Sõpradele ja tuttavatele tuntud kui bustaott, laiemale publikule kui R2 saatejuht, beatboxi-spetsialist ja Eesti parim trummi ja bassi MC.

Sander Mölder – 2011. aastal Eesti Muusikaakadeemia kompostitsiooni eriala lõpetanud noormees on OYT’i muusika liikumapanev jõud, kelle eelistatud instrumentideks on klaver ja tšello. Kunagises Eesti nu-jazz kollektiivis Cosmoskva mänginud Sander on multiinstrumentalist, produtsent ja DJ, kes kirjutab lisaks OYT’ile hetkel muusikat ka veel nu-jazz/electro/synthpop bändile State of Zoe. Sander valiti ka 2011. aastal Madridi Red Bull Music Academy’isse Eestit esindama.

DJ S.I.N – OYT’i soundi keerab tunnustatud Eesti trummi ja bassi DJ ja produtsent, kes alustas muusika loomisega juba 1997-ndal aastal. Tema materjali on välja andnud mitmed tunnustatud plaadileibelid – teiste hulgas näiteks Spearhead, Formation, Hospital, Med School, Viper, Nemesis, World Of Drum’n’Bass, DSCI4, XSDubz, Umblu ja MUM. 2011. aastal jõudis koos Mutated Forms’iga tehtud lugu “Right Now” dnb-ikooni Goldie legendaarsele FabricLive mix-kogumikule. S.I.N on ka ühe olulisema kohaliku dnb õhtu Sin City resident ja promootor. Korra kuus saab teda ka koos Raul Saaremetsaga Raadio2 eetris kuulda.

Kaspar Kalluste on aastaid teinud koostööd kohalike jazz- ja pop-ässadega. Tunnustuste ja konkursivõitude hulgas on tema kontol 2012. a. Noore Jazzitalendi auhind, aasta hiljem valiti ta Raadio 2 Unistuste Bändi trummariks. Ta on lõpetanud G. Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli pop-jazz osakonna löökpilli erialal, täiendanud ennast Malmö muusikaakadeemias ja lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrikraadiga. Popmuusika vallas on Kasparil ette näidata pikk rida kontserte, stuudiosalvestusi ja heliplaate ning kümneid telesaateid (“Eesti otsib superstaari“, “Laulud tähtedega”, “Eesti otsib lemmiklaulu”). Koostööpartnerite hulka kuuluvad Tanel Padar & The Sun, Ines, Ivo Linna, Kerli Kõiv, Mikk Saar, Maarja-Liis Ilus, Koit Toome, Hendrik Sal-Saller, Mihkel Raud, Birgit Õigemeel, Ithaka Maria, Marvi Vallaste, Anna Põldvee jpt. Praegu mängib ta Ott Leplandi bändis, kellele ta on kirjutanud muusikat ja laulutekste ning produtseerinud mitmeid heliplaate. Kaspari värskeim projekt on uus elektroonilise muusika koosseis Würffel (Marvi Vallaste/Tarvi Kull/Kaspar Kalluste).

Need erinevad taustad, kogemused ja arusaamad muusikast ühinevad, et luua helisid, mis lähevad läbi žanrite ja stiilide piiride. Olgu see siis hip-hop, house, rnb, dubstep, drum’n’bass või jazz, me nimetame seda OYT’i elektrooniliseks souliks.